Купа България 7-ми кръг

На 21.10.2012г. в град Сливен се проведе поредния кръг от веригата „Купа България“. На нея клуб по спортни танци ВАРНА имаше две двойки, от които и двете се върнаха с медали. Със златото се окичиха Теодор Георгиев и Ванеса Манева в групата на младежи по латиноамерикански танци, а с бронзови медали – Вихрен Бенев и Десислава Атанасова при състезатели над 19 години в стандартната програма.

Тук е и пълния списък с класацията.

Школи по спортни танци

Клуб по спортни танци „ВАРНА“ набира желаещи за школи по латиноамерикански и стандартни танци на всякакви възрасти. В момента тече записване за възрасти 12-18г. и за над 19 години. За деца между 7-12 вече има репетиции с график понеделник и сряда от 18:30 до 19:30 в сградата на народно читалище „Христо Ботев“ зала спортни танци ул. Черни Връх №62.                                                                      Записвания може да направите на e-mail: clubvarna@abv.bg или на телефоните дадени за контакти. За целта трябва да оставите имената, годините и телефон за връзка. При запълване на бройката и започване на репетициите ще бъдете уведомени на оставените от вас координати.

Открит и международен турнир „Диана Къп“ в град Ямбол

Георги Василев & Йоана Хаджиева
Георги Василев & Йоана Хаджиева, Ямбол 2012г.

На провелия се на 13 и 14.10.2012г. турнир, клуб по спортни танци Варна бе представен от новосформираната двойка Георги Василев и Йоана Хаджиева. В открития турнир те завоюваха сребърни медали в клас 13 С , а в международния се в същата възрастова група се класираха на 9-то място в латината и на 7-мо в стандартната програма. Пожелаваме им бъдещи успехи.

Тук е и пълния списък с класацията от турнира.

Купа България 6-ти кръг

6-ти кръг от веригата „Купа България“ се проведе на 09.06.2012г. в град Каварна. Там клуб по спортни танци „Варна“ се сдоби с 3 златни медала съответно
при най-големите златните медали извоюваха:

Тодор Кондов и Снежана Славова в латината;

Герман Тепавичаров и Стела Куконова в стандарта.

Теодор Георгиев и Ванеса Манева пък спечелиха при младежите в латината.  Другите участници на клуба се класираха:
Делян Милчев и Веселина Данева 4-ти при Юноши младша възраст(ЮМВ) както на латината така и на стандарта;

Вихрен Бенев и Десислава Атанасова 5-ти при състезателите над 19 години стандартни танци.

На открития турнир провел се непосредствено преди купа България, клуб Варна спечели доста призови места:

Антон Михайлов – Мирела Банева бяха на крачка от финала и се класираха на 7-мо място в най-малките 9Е

Александър Николов – Виктория Загорова бяха най-близо до стълбичката заемайки 4-то място при 11Е

Мариян Маринов – Поля Маринова играха на финал и се класираха 6-ти в възрастовата група 11Е

Боян Кърлиев – Тихомира Попова се класираха на 4-то място в клас 13Е

Делян Милчев – Веселина Данева спечелиха бронзовите медали в клас 13С

Теодор Георгиев – Ванеса Манева спечелиха среброто във възрастовата група     18А + А латина

Вихрен Бенев – Десислава Атанасова се класираха на 3-то място при 18А + А стандарт

Тук е и пълния списък с класацията от състезанието

Зоново първенство и открит турнир в град Стара Загора

НА 02.06.2012г. се проведе открития турнир в град Стара Загора.От клубът по спортни танци Варна участваха две двойки. Ето и тяхното класиране:

Боян Кърлиев – Тихомира Попова се класираха 7-ми в групата 13Е

Делян Милчев – Веселина Данева 1-ви във възрастовата група 13С

Честито и желаем успех и занапред. А ето и пълния списък с класацията в град Стара Загора.

Купа България 5-ти кръг

На петия кръг от веригата „Купа България“ в град Казанлък провел се на 12.05.2012г., клуб по спортни танци Варна не бе представен от нито една двойка.
За любознателните ето и пълното класиране от състезанието.

Купа България 4-ти кръг

4ти кръг от веригата „Купа България“ се проведе на 06.05.2012г в град Сливен. Там учатваха 4 двойки от клуб по спортни танци Варна и всички те се завърнаха с медали:
Делян Милчев и Веселина Данева с бронзови медали съответно на латина и на стандарт в групата при юноша младша възраст (ЮМВ);
Теодор Георгиев и Ванеса Манева със среброто при Младежи латиноамерикански танци;
Тодор Кондов и Снежана Славова завоювали и те стребърните медали, но при състезателите над 19 години латиноамерикански танци;
Герман Тепавичаров и Стела Куконова със златните медали при състезателите над 19 години стандартни танци.
Честито на призьорите ни и успех на следващите състезания.

Тук е пълният списък с класирането.

Открит турнир за купата на град Поморие

На 05.05.2012г. се проведе открития турнир за купата на град Поморие. Ето и класирането на всички представители на клуб по спортни танци Варна:
Александър Николов – Виктория Загорова класирали се на 7-мо място в категория 11Е;
Боян Кърлиев – Тихомира Попова заели 4-то място в категория 13Е;
Теодор Георгиев – Ванеса Манева спечелили златните медали в категория 18В + В Латина и среброто при стандартните танци;

За Купата на град Поморие в латиноамериканските танци клуб по спортните танци Варна се сдоби с сребърни и бронзови медали в лицето на:
Тодор Кондов – Снежана СЛавова и Теодор Георгиев – Ванеса Манева;
При стандартните танци купата спечелиха Герман Тепавичаров – Стела Куконова, а Станислав Морфов – Денислава Янчева останаха 10-ти.
Ето и пълния списък с класирането.

Купа България 3-ти кръг

На 24.04.2012 г. се проведе поредния 3ти кръг от веригата „Купа България“ в град Пазарджик. На него клуб по спортни танци „Варна“ бе представен от няколко двойки.
Теодор Георгиев и Ванеса Манева заели 3то място в категорията Младежи латино-американски танци.
Тодор Кондов и Снежана Славова извоювали златните медали в категорията Състезатели над 19 години латино-американски танци
Герман Тепавичаров и Стела Куконова заели 1во място в категорията Състезатели над 19 години стандартни танци
Станислав Морфов и Денислава Янчева заели 8мо в същата категория
Вихрен Бенев и Десислава Атанасова заели 9то място отново в стандартните танци при най-добрите.